Month: October 2018

Maqedonia më 6 shkurt nënshkruan protokollin për pranim në NATO

Aleanca Veri-Atlantike NATO javën e ardhshme do të nënshkruajë protokollin për pranimin e Maqedonisë në Aleancë, transmeton Anadolu Agency (AA).…

Maqedoni, sërish protesohet për shkak të ndotjes së ajrit

Për shkak të moszgjidhjes së problemit me ndotjen e ajrit, sot do të protestohet sërish para Kuvendit të Maqedonisë. Protesta…

Han: BE do të japë mbështetjen që bisedimet për anëtarësimin e Maqedonisë në BE të fillojnë këtë vit

Komisioneri i BE për Politikat dhe Zgjerimin e Fqinjësisë, Johannes Hahn, përgëzoi Qeverinë e Maqedonisë për nënshkrimin e Protokollit të…

Maqedonia e Vetme: Zaevi të bëhet i guximshëm dhe të shpallë zgjedhjet e parakohshme parlamentare

Nga partia Maqedonia e Vetme kanë kërkuar nga kryeministri Zoran Zaev që ta pranoj kërkesën e të gjithë opozitës që…

Rama-studentëve: Do humbni vitin. Nxirreni rektorin nga shtëpia, t’ju garantojë mësimin

Në ambientet e reja të sallës së rikonstruktuar të studimit në konviktet e Mjekësisë, Kryeministri Rama u takua me një…

Berisha: Përdhunohet nxënësja, fshihet krimi!

Ish-kryeministri Sali Berisha ka denoncuar një krim të tmerrshëm sipas tij dhe mesazheve të qytetarëve dixhital, të ndodhur në Kavajë.…

Lëshohen 34 fletë arresti nga Krimet e Rënda, në kërkim edhe policë

Në të gjithë vendin po zhvillohet një operacion i gjerë, ku Krimet e Rënda kanë lëshuar dhjetëra urdhër-arreste. Fletë arrestet…