Day: February 2, 2019

Nuk miratohet amandamenti për heqjen e shtesave të deputetëve

Kuvendi nuk e ka miratuar amendamentin i cili kërkon heqjen e shtesave deputetëve të Kuvendit të Kosovës. Ky amdandament tek…

Fondacioni Zekat në SHBA ndihmon të pastrehët në Chicago

WASHINGTON (AA) – Fondacioni Zekat në Shtetet e Bashkuara të Amerikës (SHBA) ndihmon të pastrehët në qytetin Chicago të shtetit…

29 vjet nga nisma për pajtimin e gjaqeve

Më 2 shkurt 1990 me nismën e Anton Çetës nisi në Kosovë aksioni atdhetar e humanitar i faljes së gjaqeve,…

Lista Serbe: Rikalo u shkarkua sepse nuk pajtohemi me shkeljen e të drejtave të serbëv

Lista Serbe ka vlerësuar se Nenad Rikalo u shkarkua sot sepse kjo listë dhe anëtarët e saj nuk pajtoheshin me…

E dhimbshme: Pensionistët në Japoni bëjnë krime, me qëllimin për të jetuar në burg

Kriminelët mbi moshën 65 vjeçare janë aktive në Japoni, pasi që burgimi i tyre shpesh është mënyra e vetme për…

Namazi i vitrit dhe forma e faljes së tij

Namazi i vitrit dhe forma e faljes së tij Pyetësi thotë: Cfarë është për qëllim me namazin e vitrit? A…

Dieta e pasur me fasule mund të zvogëlojë rrezikun e këtyre sëmundjeve

Kohët e fundit, hulumtuesit në Qendrën Harvard për Shëndetësi kanë gjetur se një dietë e pasur me fasule mund të…

Facebook fshin rreth 800 llogari iraniane, tentuan ndikimin në Shqipëri dhe Serbi

Kompania “Facebook” thotë se ka fshirë pothuajse 800 faqe, grupe dhe llogari të koordinuara, joautentike të drejtuara nga Irani, që…

Tahiri i quan degraduese rekomandimet për pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve

Ministri i Drejtësisë, Abelard Tahiri është shprehur i zhgënjyer me propozimet për pagat e gjyqtarëve dhe prokurorëve, që Komisioni për…