Day: February 13, 2019

E gezofshi banesen e re Mesuese

E gezofshi banesen e re Mesuese 😊 Edhe pse nate, tani ne jemi ne Gjakove, erdhem ta vizitojme veteranen e…

Kush e krijojë mitin për Ditën e Shën Valentinit, si Dita e të dashuruarve?

Kush e krijojë mitin për Ditën e Shën Valentinit, si Dita e të dashuruarve? Deri në shekullin e XIV-të, Dita…

Të aksidentuarit në gjendje mjaft të rëndë për jetën, rritet numri i viktimave

Nga aksidenti i ndodhur ditën e sotme në autostradën Shkup-Tetovë konfirmohet se numri i viktimave arriti në 10 ndërsa personat…

Aksidenti tragjik, vazhdohet të ju jepet ndihmë personave të lënduar

Po vazhdohet të ju ofrohet ndihmë udhëtarëve të lënduar në aksidentin e rëndë në autostradën Shkup-Tetovë. Sipas informacioneve deri tani…

A dëshironi në botën tjetër të jeni në shoqërinë e Pejgamberit a.s. ?! Nëse po atëherë…

Në këtë botë na iku mundësia të jemi në shoqërinë e tij, por le të mos lejojmë të na ik…

A e dini se të flesh në krahun e djathtë duke vendosur dorën poshtë faqes…

Një studim amerikan ka konfirmuar dobitë e fjetjes në krahun e djathtë, gjë e njohur kjo në traditën e profetit…

A e keni ditur duane e atij që teshtin?!

Nese teshtin thuhet El-HamduLil-lah –Falënderimi i qoftë All-llahut, kurse vëllau i tij apo shoqëruesi le t`i thotë: JerhamukAll-llah –All-llahu të…

Pse xhamitë në Indonezi i mbijetuan cunamit? A e ke ditur?

Kur para dhjetë viteve qytetin indonezian BandaAceh u godit nga një cunami i madh , strukturat e vetme që i…

Zemrës i duhen 15 vjet të shërohet pas lënies së duhanit

Duhanpirësit duhet të presin 15 vjet pasi të kenë lënë cigaren që nivelet e rrezikshmërisë për sëmundje të zemrës dhe…

Mungesa e prindërve në jetën e fëmijëve, shkatërron botën emocionale të tyre

Nuk është aspak e mjaftueshme, që prindërit dhe fëmijët të jenë nën të njëjtën çati, por ajo që kërkohet është…