Day: March 15, 2019

Burdushi lirohet nga burgu

Gjatë ditës së sotme prokurori i shtetit, Fatos Ajvazi i ka kërkuar Gjykatës që ndaj të akuzuarit Hysri Peqani, masa…

Terroristi që vrau 49 persona në xhami, inspirohet nga këngët çetnike serbe (VIDEO)

Në një shkëmbim zjarri në dy xhami në qytetin e Christchurch të Zelandës së Re, sipas informacioneve të fundit nga…

Presidenti Trump hesht për sulmin në Zelandë të Re

Nga Trump nuk është lëshuar asnjë deklaratë në lidhje me sulmin tragjik. Derisa shumë mesazhe ndërkombëtare po mbështesin Zelandën e…

E gjithë bota e shokuar nga masakra në Zelandën e Re, reagojnë liderët

Kancelarja gjermane, Angela Merkel reagoi e tronditur pas sulmit në dy xhami në Christchurch në Zelandën e Re. ‘Jam e…

Vriten 40 persona në 2 xhami ne Zelanda të Re, mbi 20 të plagosur

40 persona kanë vdekur dhe mbi 20 të tjerë kanë mbetur të lënduar pas të shtënave me armë që kanë…