Month: April 2019

Bamirësija

I nderuari Abdullah Bin Xhaferri Tajjar i cili ishte shumë i pasur dhe shumë zemërmirë, një ditë ishte ulur në…

Qokollada me fruta të thata

Qokollada me fruta të thata në forma selikoni. Përbërsit e duhur: 100g bajame 100g lajthi 50g arra 100g rrush i…

PËRDORIMI I TEKNOLOGJISË INFORMATIVE DHE NDIKIMI NË TRUPIN TONË

60 % e të anketuarve kanë patur përvojë me probleme shëndetësore të ndërlidhura me përdorimin e teknologjisë apo qëndrimit ulur…

SI U BËRE KAQ I KEQ?

Nëna i tha birit të saj se nëse e plotëson ushqimin në të ngrënë, do ta dërgojë atë në park.…

Këshilla e nënës ndaj të bijës

Më poshtë do të shpalosim një këshillë nga një nënë drejtuar bijës së saj, në ditët para daamës. Kjo pasqyron…

Rëndësia e marrjes së vitaminave dhe mineraleve gjatë shtatzënisë

Mr.Ph.Laureta Kosumi Berisha, farmaciste Shtatzënia është përvoja më e bukur dhe më e paharruar e çdo gruaje, përvojë e mbushur…

Klopp tregon arsyen se pse kohët e fundit nuk po aktivizohet Shaqiri

Liverpooli ka eliminuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve skuadrën portugeze të Portos. Edhe në këtë ndeshje nuk luajti futbollisti…

Tetë gënjeshtrat e nënës sime

Dr. Mustafa Akkad Nëna ime jo gjithmonë e ka thënë të vërtetën, ajo më ka gënjyer tetë herë në momentet…

Drejtori i Policisë: Është koha që Kosova të angazhohet në luftë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, gjatë intervistës dhënë për Telegrafin, tha se janë arrestuar një numër…

I mrekullueshmi Salah

“Mohamed Salah eshte me i mire si njeri se sa eshte si futbollist, dhe ai eshte nga futbollistet me te…