Day: April 8, 2019

Klinika e Gastroenterologjisë pajiset me Gastroskopin e dytë

Klinika e Gastroenterologjisë e Qendrës Klinike Universitare të Kosovës është pajisur me Gastroskop të ri, që pritet ta reduktojë në…

Si u bë Saudi Aramco më e suksesshme se Google dhe Amazon

Për ata që nuk e kuptojnë pse është e domosdoshme të kesh para përpara se të fitosh para, rasti i…

Guardiola: Tottenhami është ekip i fortë, tetë ekipet janë kandidatë për të fituar trofeun

Pep Guardiola ka folur rreth përballjes së tyre me Tottenham Hotspur në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Manchester City udhëton…

Ministri holandez thotë që shqiptarët nuk kanë shans të marrin azil

Ministri holandez, Mark Harbers, në një konferencë për shtyp ka folur për fenomenin e emigracionit të paligjshëm. Ai ka thënë…

Dhurata më e mirë për fëmijën

Çifti i ri bashkëshortor hyri në dyqanin më të mirë në qytet dhe shikonin lodrat e bukura për fëmijë të…

Fersan Jahiu vjen me një album të ri

Albumi Plisi, Shumë shpejt nga Fersan Jahiu. 8 Ilahi të reja nga vëllau ynë Fersan Jahiu do të vijnë shumë…