Shqipron Kuliqi

Këshilla e nënës ndaj të bijës

Më poshtë do të shpalosim një këshillë nga një nënë drejtuar bijës së saj, në ditët para daamës. Kjo pasqyron…

Rëndësia e marrjes së vitaminave dhe mineraleve gjatë shtatzënisë

Mr.Ph.Laureta Kosumi Berisha, farmaciste Shtatzënia është përvoja më e bukur dhe më e paharruar e çdo gruaje, përvojë e mbushur…

Klopp tregon arsyen se pse kohët e fundit nuk po aktivizohet Shaqiri

Liverpooli ka eliminuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve skuadrën portugeze të Portos. Edhe në këtë ndeshje nuk luajti futbollisti…

Tetë gënjeshtrat e nënës sime

Dr. Mustafa Akkad Nëna ime jo gjithmonë e ka thënë të vërtetën, ajo më ka gënjyer tetë herë në momentet…

Drejtori i Policisë: Është koha që Kosova të angazhohet në luftë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, gjatë intervistës dhënë për Telegrafin, tha se janë arrestuar një numër…

I mrekullueshmi Salah

“Mohamed Salah eshte me i mire si njeri se sa eshte si futbollist, dhe ai eshte nga futbollistet me te…

Qëndroni gjithmonë të fortë përballë kritikave

Një ditë profesori i matematikës shkroi në dërrasën e zezë: 9×1 = 7 9×2 = 18 9×3 = 27 9×4…

Vetëm 5 për qind e nxënësve mësojnë gjuhën shqipe në diasporë

Beqir Cikaqi është një nga tre mësuesit në Shkollën Shqipe të Mësimit Plotësues “Nëna Tereza”, në Treviso të Italisë. Punën…

Tespishte

Receta: 500 ml qumësht 250 gr gjalp 250 ml vajë.                     …

Syla: Pa rritjen e prodhimit në Trepçë, pagat e punëtorëve nuk janë të sigurta

Kryetari i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, në një intervistë për emisionin “EKONOMI” në Telegrafi.com me gazetarin Lulzim Ahmeti, ka…