Kosovë

Gruaja boshnjake bëhet me banesë të re ! (VIDEO)

Nene Xhemilja e nacionalitetit boshnjak me dy femijet e saj nga Gostivari u be me banese te re!

Lexo më shumë »

Babai që kërkon kthimin e të birit nga Siria, dyshohet që bashkë me 55 kosovarë po mbahen në një burg

Murat Misini ka 11 muaj që nuk ka dëgjuar prej djalit të tij, Agonit, i cili ka tri vjet që kur kishte shkuar në Siri për t’iu bashkuar luftës atje. Edhe sot e kësaj dite, ky baba nuk i di arsyet që e shtynë djalin e tij të marrë atë rrugë. “Gjithë kohës thoshte se dua të dalë jashtë (Kosovës) ...

Lexo më shumë »

Elhamdulilah një lajm i mirë për Uvejsin

Hoxha Halil Kastrati përmes një postimi në profilin e tij në facebook ka deklaruar se djali i tij ka shenja pozitive, dhe ka falënderuar të gjithë ata që bënin dua dhe e mbështetën në përkrahjen e tij, për më shum shikoje më poshtë postimin e plotë nga Halil Kastrati ⬇️⬇️⬇️

Lexo më shumë »

Mediat serbe e quajnë provokim shqiponjën e shqiptarëve (FOTO)

Mediat serbe nuk kanë mundur që të përballojnë disfatën nga kombëtarja e Zvicrës ku shkëlqyen yjet shqiptare. Së pari ishte Granit Xhaka ai që shënoi pas 52 minutash lojë me një bombë që e pasoi me një festim spektakolar. Së dyti ishte Xherdan Shaqiri i cili e dha nokautin ndaj Serbisë me një gol të bukur në kundërsulm. Kjo nuk ...

Lexo më shumë »

Shqiptarët e Zvicrës mposhtin Serbinë (VIDEO)

Granit Xhaka dhe Xherdan Shaqiri realizuan dy gola të mrekullueshëm në fitoren 2-1 të Zvicrës ndaj Serbisë në ndeshjen e dytë në Botëror. Edhe pse Serbia shënoi që në minutën e 5, Zvicra gjeti forca dhe me dy lojtarët me origjinë shqiptare arriti të përmbysë gjithçka në këtë ndeshje. Në 45 minutat e para vendosi një gol i shënuar nga ...

Lexo më shumë »

Përkeqësohet djali i Halil Kastratit, e humb shikimin. Hoxha u bën thirrje njerëzve të luten për të birin

Ndihmoi shumë jetim e bëri me kulm shumë familje të pastreha, pa fituar asgjë në këmbim. Por, tani Hoxha dhe humanisti i njohur, Halil Kastrati ka nevojë për ndihmën e qytetarëve. Kjo nuk është ndihmë financiare, por ndihmë shpirtërore, duke u lutur që djali tij Uvejsi të shërohet nga sëmundja e rëndë me të cilën është duke u sfiduar, shkruan ...

Lexo më shumë »

Veterani i UÇK-së ofron veshkën për shërimin e djalit të Halil Kastratit (FOTO)

Hoxhë Halil Kastrati, i cili njihet nga të gjithë për veprimtarinë e tij humanitare në gjithë trojet shqiptare,  sot publikojë nje foto te djalit të tij i cili është i sëmurë me autizëm dhe kërkoi nga populli shqiptar që të lutën për shërimin e tij, shkruan Dardania Press, transmeton Gazeta NewBorn. Pothuajse të gjithë vërshuan me lutje për shërimin e djalit ...

Lexo më shumë »

I riu nga Gjilani pa Babë e pa Nënë bëhet me shtëpi të re (VIDEO)

Video qe na perloti te gjithe 😊 Lotet e tij sot u kthyen ne lote gezimi Shikoje / Shperndaje . Video qe na perloti te gjithe 😊 I riu nga Gjilani pa Bab e pa Nene behet me shtepi te reLotet e tij sot u kthyen ne lote gezimi Shikoje / Shperndaje Posted by Shoqata Bëmirëse Jetimat e Ballkanit on 15.06.2018

Lexo më shumë »

Hoxhë Ekrem Avdiu: Propaganda e rrjeteve sociale i dërgoi të rinjtë në luftën e Sirisë dhe Irakut (VIDEO)

Hoxha nga Mitrovica, Ekrem Avdiu, ka folur për problemin me të cilin është përballur Kosova viteve të fundit, që është pjesëmarrja e shqiptarëve në luftërat e huaja. Në emisionin “Personale” të RTV Dukagjinit, hoxhë Ekremi ka thënë se “pjesëmarrja e kosovarëve dhe shqiptarëve në luftën e Sirisë është krejtësisht e pakuptimtë”. “Unë dhe kolegët e mi kemi bërë thirrje për ...

Lexo më shumë »

5 familje bëhen me banesa të reja (VIDEO)

1. Familja 6 anetareshe e Bashkim Dibrani nga Drenasi u be me banes te re ⬇⬇⬇ 2. Nene Hafije Bajraktari me dy djemt e saj nga Lipjani u bene me banes te re ⬇⬇⬇ 3. Nene Nezafete Ferati me djalin e saj nga Shtimja u be me banes te re ⬇⬇⬇ Familja e 4 dhe e 5 jane ne nje ...

Lexo më shumë »