Kosove

Per ndere te 11 vjetorit te pavaresise se Kosoves Shoqata jone do te kete nje manifestim pak me ndryshe 17 Shkurt (17Banesa)

Nje festim pak me ndryshe 😊 Gezimi i tyre e bene festen me te madhe Per ndere te 11 vjetorit…

Elhamdulilah Motra Tuanita u nis për Airoport

Elhamdulilah Motra Tuanita u nis për Airoport Allahu ja lehtsoft rrugen dhe sherimin e saj. Mos e haroni ne lutje…

O Zot o Zot E gezofshi banesen e re

O Zot o Zot – E gezofshi banesen e re Jetimat e Ballkanit dhuruan nje banese ne Struge Nazmi Latifi…

Ja ka vlejt shume E gezofshi banesen e re

Ja ka vlejt shume😢 E gezofshi banesen e re Historia e tij me te shti ne dhe per se gjalli…

Punëtorët e burgut në protestë për rroga më të larta

Të pakënaqur me koeficientin e pagave janë shprehur edhe punëtorët e Qendrës Korrektuese në Dubravë. Sindikalistët e Shërbimit Korrektues kanë…

30 ditë paraburgim për pjesëtarin e FSK-së që dyshohet se abuzoi me të miturën

Gjykata i cakton masën prej 30 ditë paraburgim pjesëtarit të FSK-së, i dyshuar për keqpërdorim të të miturës. Gjykata Themelore…

Halil Kastrati bën 4 familje me shtëpi

Shoqata bamirëse “Jetimat e Ballkanit”, vazhdon të ndërtojë shtëpi për familjet skamnore. Kjo shoqatë sot ka bërë katër familje me…

Edhe tri familje behen me shtepi te reja (FOTO)

Gezim i madh, po vazhojme me dhurimin e çelesave Edhe tri familje behen me shtepi te reja I gezofshi Familja…

Mbahet protesta në Drenas, “Po du mësues, jo përdhunues

Nën thirrjet “Po du msus jo përdhunus”, ka nisur protesta para shkollës “Gjergj Kastrioti Skënderbeu” në Drenas. Protestës i janë…

Përshëndesin mësuesit e shokët me lot në sy, lënë Kosovën për të shkuar në perëndim

Mësuesi Mehmet Sahiu ka ndarë një video të dhimbshme se si  tre nxënës nga shkolla fillore “Dy dëshmorët” u larguan…