Lajmet

Turqia i dhuron banesë shkupjanit me aftësi të kufizuara

Ertan Shakiri, person me aftësi të kufizuara, pranoi çelësat e banesës së re të mundësuar falë donatorëve pas një fushate…

E dhimbshme: E zë dollapi i shkollës, v.des 9 vjeçari shqiptar

Një nëntë vjeçar shqiptar në Angli, ka vd.ek.ur pasi iu rrëzua dollapi mbi të në një shkollë në Essex. Rasti…

Përfaqësuesja e Kosovës dhuron 25 mijë euro për ‘Jetimat e Ballkanit’

Përfaqësuesja e Kosovës ka bërë një gjest madhështor jashtë fushës. Stafi teknik bashkë me futbollistët kanë dhuruar 25 mijë euro…

Drejtori i Policisë: Është koha që Kosova të angazhohet në luftë kundër korrupsionit dhe krimit të organizuar

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Kosovës, Rashit Qalaj, gjatë intervistës dhënë për Telegrafin, tha se janë arrestuar një numër…

Vetëm 5 për qind e nxënësve mësojnë gjuhën shqipe në diasporë

Beqir Cikaqi është një nga tre mësuesit në Shkollën Shqipe të Mësimit Plotësues “Nëna Tereza”, në Treviso të Italisë. Punën…

Syla: Pa rritjen e prodhimit në Trepçë, pagat e punëtorëve nuk janë të sigurta

Kryetari i Bordit të Trepçës, Ardian Syla, në një intervistë për emisionin “EKONOMI” në Telegrafi.com me gazetarin Lulzim Ahmeti, ka…

Ah moj bija ime, shumë shpejt nga Orhan Shaqiri

Ah moj bija ime, shumë shpejt nga Orhan Shaqiri Islami e lartësoi dhe e ngriti pozitën e vajzës në islam,…

Ministri holandez thotë që shqiptarët nuk kanë shans të marrin azil

Ministri holandez, Mark Harbers, në një konferencë për shtyp ka folur për fenomenin e emigracionit të paligjshëm. Ai ka thënë…

Fersan Jahiu vjen me një album të ri

Albumi Plisi, Shumë shpejt nga Fersan Jahiu. 8 Ilahi të reja nga vëllau ynë Fersan Jahiu do të vijnë shumë…

“Adresë e harruar”, Shumë shpejt Nga ilahisti Ismet Shabani

Ilahisti Ismet Shabani shumë shpejt do të vijë me një ilahi shumë të veçantë, “Adresë e harruar” është ilahija që…