Sports

Një ish-yll futbolli që po ndërton xhaminë e parë në Sevilje pas 700 vjetësh

Kur doli informacioni se komuniteti musliman në Sevilje po humbte një xhami të improvizuar , ish-sulmuesi i Tottenham-it, dhe pastaj…

Klopp tregon arsyen se pse kohët e fundit nuk po aktivizohet Shaqiri

Liverpooli ka eliminuar në çerekfinale të Ligës së Kampionëve skuadrën portugeze të Portos. Edhe në këtë ndeshje nuk luajti futbollisti…

I mrekullueshmi Salah

“Mohamed Salah eshte me i mire si njeri se sa eshte si futbollist, dhe ai eshte nga futbollistet me te…

Formacionet startuese: Liverpooli – Porto

Liverpooli është nikoqir i Portos për ndeshjen e parë çerekfinale të Ligës së Kampionëve që zhvillohet në Anfield. Redsat si…

Formacionet zyrtare: Tottenhami dhe City zhvillojnë duelin anglez në Ligën e Kampionëve

tenham Hotspur është nikoqir i Manchester Cityt për të zhvilluar duelin e skuadrave angleze në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.…

Guardiola: Tottenhami është ekip i fortë, tetë ekipet janë kandidatë për të fituar trofeun

Pep Guardiola ka folur rreth përballjes së tyre me Tottenham Hotspur në çerekfinale të Ligës së Kampionëve. Manchester City udhëton…

Super Benzema

Performancat e Benzemas kane bindur klubin qe nuk ka nevoje per nje tjeter numer 9. Hazard dhe Pogba mund te…

Formacioni Zyrtar i Kosovës VS Danimarkë (Foto)

Sot zhvillohet ndeshje e shumepritur nga tifozet Shqipetare, Kosove – Danimarke Ky eshte formacioni zyrtare i Kosoves, ndiqeni me poshte…

Fiorentina 3-3 Inter: Notat e lojtarëve, Nainggolan në nivel

Interi nuk arriti më shumë se një barazim 3-3 ndaj Fiorentinas pas dy fitoreve në Serie A. Golat për zikaltrit…

Mustafi e Xhaka ia sigurojnë kualifikimin Arsenalit në Ligën e Evropës

Shkodran Mustafi me një gol dhe Granit Xhaka me dy asistime, i kanë ndihmuar Arsenalit që të kalojë në 1/8…