Sports

Shaqiri thellësisht i pikëlluar me vdekjen e Emiliano Sala

Xherdan Shaqiri ka shprehur pikëllimin e tij për konfirmimin e vdekjes së Emiliano Sala. 28 vjeçari po udhëtonte drejt Cardiffit…

Ja sa do t’i mungojë Cheillini skuadrës së Juventus

uventus do ta vuaj mungesën e qendër mbrojtësit Giorgio Chiellini. Chiellini nuk do të jetë në dispozicion të Massimiliano Allegrit,…

Trajneri i Genk nuk shqetësohet për Zhegrovën: Nëse do, le të largohet

Edon Zhegrova duket se nuk do t’i mungoj aspak skuadrës së Genk, të paktën sipas deklaratave të trajnerit të skuadrës.…

Katari bëhet kampion i Kupës Aziatike në futboll

Katari ka arritur të bëhet kampion i Kupës Aziatike në futboll, pasi në finale mposhti Japoninë me rezultatin 1:3, raporton Anadolu Agency…

Kupa e Mbretit, Barça dhe Reali takohen në gjysmëfinale

Eshtë hedhur shorti për gjysmëfinalte e Kupës së Mbretit. Siç duket “El Clasico” ka ardhur më herët për fansat të…