Fasule kreshmore me perime: Drekë e shijshme me plot vitamina

Përgatitja:

1. Fasulen pastrojeni, lajeni mirë dhe qitni ujë.

2. Shtoni qepën e grirë, karotën e grirë dhe rrënjët e grira të majdanozit, piperin kokrra, fletën e dafinës, specin e gjelbër. Zieni rreth një orë në temperaturë mesatare.

3. Në tigan qitni vaj dhe në të fërgoni qepën e grirë imët, shtoni miellin, hudhrën e grirë dhe kur të skuqen pak shtoni specin e kuq dhe menjëherë hiqeni nga zjarri dhe qiteni në fasule. Shtoni erëzat, piperin e bluar dhe kripën sipas nevojës. Le të vlojë edhe një deri në dy minuta dhe fasulja është gati.


Ju bëftë mirë! – transmeton Telegrafi.

About admin