Formacionet zyrtare: Tottenhami dhe City zhvillojnë duelin anglez në Ligën e Kampionëve

Formacionet zyrtare: Tottenhami dhe City zhvillojnë duelin anglez në Ligën e Kampionëve

tenham Hotspur është nikoqir i Manchester Cityt për të zhvilluar duelin e skuadrave angleze në çerekfinale të Ligës së Kampionëve.

Ky është ndeshja e parë, prandaj objektivi i Spursave do të jetë që të shënojnë fitore duke mos pranuar gola, ndërkohë që plani i mysafirëve është që të realizojnë gola në terren mysafir.

Formacioni startues i Tottenham Hotspur: Lloris (C), Trippier, Alderweireld, Vertonghen, Rose, Sissoko, Winks, Eriksen, Dele, Son, Kane.

Formacioni startues i Manchester City: Ederson, Walker, Laporte, Otamendi, Delph, Fernandinho, Gundogan, Silva (C), Mahrez, Sterling, Aguero.

Kjo ndeshje fillon nga ora 21:00

administrator

Related Articles