Kupa e Mbretit, Barça dhe Reali takohen në gjysmëfinale

Kupa e Mbretit, Barça dhe Reali takohen në gjysmëfinale

Eshtë hedhur shorti për gjysmëfinalte e Kupës së Mbretit.

Siç duket “El Clasico” ka ardhur më herët për fansat të cilët prisnin që të dy ekipet të takohen në finale.

Barcelona dhe Real Madrid do të luajn ndaj njëra tjetrës për një vend në finale, ndërsa në anën tjetër Valencia do të takohet me Betis.

Ndeshja e parë e “El Clasicos” do të luhet në “Camp Nou” më 6 shkurt, ndërsa ajo e kthimit më 27 shkurt në “Santiago Bernabeo”.

Vlen të theksohet se menjëherë pas përfundimit të gjysmëfinaleve, dy gjigantët spanjoll do të takohen sërish në kuadër të La Ligas, më 2 mars në “Santiago Bernabeo”.

administrator

Related Articles

Leave a Reply

Your email address will not be published.