Presidenti Trump hesht për sulmin në Zelandë të Re

Presidenti Trump hesht për sulmin në Zelandë të Re
Nga Trump nuk është lëshuar asnjë deklaratë në lidhje me sulmin tragjik.
Derisa shumë mesazhe ndërkombëtare po mbështesin Zelandën e Re pas sulmit në dy xhami në Christchurch ku mbetën të vdekur mbi 40 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë,  presidenti i SHBA-së, Donald Trump ka heshtur.
 
Nga Trump nuk është lëshuar asnjë deklaratë në lidhje me sulmin tragjik, shkruan BBC, transmeton lajmi.net.
 
Është ambasadori i SHBA-së në Zelandën e Re, Scott Brown i cili pas sulmit ka shkruar në Twitter ku ka thënë e është “zemër thyer”. /Lajmi.net/

Related Articles