Tespishte

Tespishte

Receta:

500 ml qumësht
250 gr gjalp
250 ml vajë.                                                                                                Keto i vendos me vlu, kur të vlojnë e largon nga zjarri dhe ia shton një lugë të çajit sod bikarbonit edhe 3 pika limon. Mases ia shtojmë 750 gr miell dhe e kthen enën në zjarrë dhe vazhdimisht përzihet deri sa të shkëputet brumi nga luga dhe ena.
Brumi i fërguar duhet të ftofet pak dhe t’i shtohen 3 vezët një nga një, pastaj brumit ia shton edhe 100 gr ose 200 gr arra të bluara dhe brumin e përzien me dorë. E vendos në tepsi dhe e pren në delima si në foto. Furren e lëshon më herët 170 c. E pjek 1 orë, pastaj shërbeti.

Shërbeti:

500 ml ujë 

1 kg sheqer një vanill sheqer dhe gjysë limoni. E vlon 7 minuta në fund ia qet 1 filgjan të vogël ujë të ftoft për mos me u sheqerosë shërbeti, Tespishtja e nxehtë, sherbeti i nxehtë dyjat të nxehta.

Kush e përgaditë ju bëftë mirë.

Related Articles